Party leírása

The world's biggest event for electronic music is back on August 11 2018. Be there and celebrate one of the most beautiful dance events.
9 stages and more than 25 trucks with 11 hours non stop music.

 

Line-UP (Stages)
http://www.streetparade.com/en/program/stages

OPÉRA STAGE (Mainstage)
Bellevue
Paul Kalkbrenner 13:00
Seth Troxler 15:00
Joris Voorn 16:30
Tale Of Us 18:00
Loco Dice 19:20
Joseph Capriati 21:00
Pan-Pot 22:30

CENTER STAGE hosted by elrow
Bürkliplatz
De La Swing 13:00
wAFF 13:00
Eats Everything 15:00
Tini Gessler 16:15
Bastian Bux 18:00
Andres Campo 20:00
Andrea Oliva 21:30
Nic Fanciulli 22:45

CLUBBING STAGE
Kongresshaus
Gil Everest 13:00
Nici Faerber 14:00
Ronny Grauer 15:00
Manuel Moreno 16:00
Marco Capone 17:00
Djerry C 18:00
Marco Berto 19:00
Vanita 20:00
Le Roi 21:00
San Marco 22:00
Anthik 23:00

SWISS INNOVATION STAGE
Limmatquai
Andy Katz 13:00
Jamira Estrada 14:00
Ken Benovi 15:00
Wassily 16:00
Sensu 17:00
Two Waves 18:00
Cella 20:00
Garance 21:00
Null + Void 22:00

RAKETE STAGE
Nationalbank / Bürkliplatz
Soame 13:00
Gianni Callipari 14:00
Definition 15:00
Dario D'Attis 16:00
Jimi Jules 17:00
Manon 18:00
Reto Ardour 19:00
Ezikiel 20:00
Andhim 21:00
Animal Trainer 22:30

OPENING TRUCK
Start-Zone Parade, Frascati
Dubfire 13:00
Nicole Moudaber 13:00

GENERATIONS STAGE
Swiss Life / Enge
dk Daniel & Kurt 13:00
Aitor Robles 13:00
Marek Kay 15:00
F.E.M. Ensemble 15:30
Night Talk 17:00
Angie Taylor 18:30
Thomi B 20:00
Shinouda aka Djane Cämix 21:30
McCoy's S.U.N. Project 22:30



Line-UP (Love Mobiles)
http://www.streetparade.com/en/program/lovemobiles

1. The BPM Festival (POR), Club Bellevue (ZH)
14:00 – 18:00
Dubfire 14:00
Nicole Moudaber 14:00

2. Tito Torres & friends (ZH)
14:08 – 18:08
Tito Torres 14:08
B.K. 14:08
Joe T Vannelli 14:08
Ron 14:08
Sachi Toyama 14:08
MC Stephen Davis 14:08

3. Pat Farrell (ZH)
14:16 – 18:16
Bass Hours 14:16
Robin Tune 14:16
Pat Farrell 14:16

4. Vagabundos (ES) meets Terrazzza (ZH)
14:24 – 18:24
Ezikiel 14:24
David Aurel 14:24
Murciano 14:24
Luciano 14:24
Kantarik 14:24

5. MZ MZ MZ (ZH)
14:32 – 18:32
Visionkids 14:32
Animal Trainer 14:32

6. One Nation (ZH)
14:40 – 18:40
Black Spirit 14:40
Roger M 14:40
Sven May 14:40
Mr. Da-Nos 14:40
DeeCello 14:40
LeeRoy 14:40

7. SYNERGY Events (VD)
14:48 – 18:48
Madwave 14:48
Sean Tyas 14:48
Andy 14:48
Darren Porter 14:48
Ferry Tale 14:48
Liquid Soul 14:48

8. Materiamusic (TI)
14:56 – 18:56
Stallo 14:56
Max 14:56
Fabio Florido 14:56

9. JUR Records (AG)
15:04 – 19:04
Agent C. 15:04
Hellchild 15:04
K-Base 15:04
Nade 15:04
Z-Groove 15:04
MoveMental 15:04
Darius 15:04
Randy 15:04

10. Attico Club (ZH), Carol Fernandez (BE)
15:12 – 19:12
Jose Maria Ramon 15:12
Carol Fernandez 15:12
Basement Brothers 15:12
Sei B. 15:12
Brandee 15:12
DJ Fly-D 15:12
Xicu Portas live 15:12
Jean Pearl 15:12

11. Klaus (ZH)
15:20 – 19:20
Raphael Raban 15:20
Nici Faerber 15:20
Pazkal 15:20
Aaron Khaleian 15:20
De La Maso 15:20

12. Party Fraktion Wattenscheid (DE)
15:28 – 19:28
Pearl 15:28
PFW Allstars 15:28
Spacekid 15:28
Quicksilver 15:28

13. Daytona Events (AG)
15:36 – 19:36
Taylor&Clarke 15:36
United Levels 15:36
The Old Dropers 15:36
G.P. 15:36
Johan Gielen 15:36

14. Supermarket (ZH)
15:44 – 19:44
Makcim 15:44
Anthik 15:44
Juffy 15:44
Pazkal 15:44
Romano Corsini 15:44

15. Connector (AT)
15:52 – 19:52
Hildi 15:52
Anyken 15:52
Dream 15:52
Screech 15:52
Phil Praise 15:52
The Lakeman 15:52

16. Vo Züri für Züri
16:00 – 20:00
Leventino 16:00
Rolf Imhof 16:00
Patrick Vanto 16:00
X-Bone 16:00

17. Shape Events (ZH)
16:08 – 20:08
Hartmann 16:08
RamSal 16:08
Danny Carls 16:08

18. Hautestyle (LU)
16:16 – 20:16
Kloë Braun 16:16
Lupo di Mare 16:16
Roberto Barone 16:16
Sonidy 16:16

19. Orbit Events (ZH)
16:24 – 20:24
Bynomic 16:24
Fly 16:24
Adam Ellis 16:24
Solarstone 16:24

20. MIMMO and friends (ZH)
16:32 – 20:32
Steven Stone 16:32
Cosimo Mele 16:32
Dario D'Attis 16:32
George Lamell 16:32
Roman Klinger 16:32

21. No Tomorrow-Events (GR)
16:40 – 20:40
Emilian 16:40
D.M.G 16:40
Sam Madi 16:40
Dave Rook 16:40
Renisound 16:40
Djulian 16:40

22. PURIFIED by NORA EN PURE (ZH)
16:48 – 20:48
Calou 16:48
Claz 16:48
Joel Fabrice 16:48
Klangkünstler 16:48
Sons Of Maria 16:48
Nora En Pure 16:48
Wankelmut 16:48

23. Abflug Berlin & D! Club
16:56 – 20:56
Arado 16:56
Sanja 16:56
Djerry C 16:56
Ilona Maras 16:56
Kellerkind 16:56
Oliver Aden & Luis Cruz 16:56
Sydney Dry 16:56
Anthik 16:56

24. Der Kongreßß (DE)
17:04 – 21:04
Pitri Heil 17:04
Alain Delay 17:04
Cosmix 2.0 17:04

25. Sonntagskinder & a.life (LU)
17:12 – 21:12
pavl 17:12
Alfred Heinrichs 17:12
Chris.P 17:12
Thomas Lizzara 17:12

26. Mosaik Events (BE)
17:20 – 21:20
Dave Hard 17:20
Laser Lele 17:20
Salon Sombre 17:20
Jerome Anthony 17:20
Monkey Safari 17:20

27. Deluxe Clubbers (BE)
17:28 – 21:28
Tomcat 17:28

28. Swiss Hardstyle Mafia
17:36 – 0:00
Nanotek 17:36
D-Joker 17:36
FlowBoy 17:36
Tripple-O 17:36
Technology 17:36
Stephanie 17:36
MC Democian 17:36
Nightwalker 17:36
Piranattack 17:36

Érdekelnek a további program lehetőségek? Van még!

A klub jövőbeli eseményei